Glutamin 500 g

Vysoce kvalitní doplněk L-glutamin ve fermentované formě vám pomůže zvýšit výkon, urychlit regeneraci svalů a posílit imunitu. Tento produkt je ideální pro sportovce všech úrovní a lze jej přidat do jakéhokoli nápoje. S L-glutaminem od Androrganics získáte 100% čistou aminokyselinu, která je klíčová pro růst a obnovu svalů. Vhodný i pro vegany.
Skladem
468 Kč
Kategorie: AMINOKYSELINY
Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
L-Glutamin - Vysoce kvalitní aminokyselina pro sportovce

L-Glutamin - Vysoce kvalitní doplněk ve fermentované formě

Vysoce kvalitní doplněk L-glutamin ve fermentované formě. L-glutamin je velmi důležitou neesenciální aminokyselinou syntetizovanou ve svalové tkáni. Jeho hladina klesá hlavně při náročném tréninku nebo jiném zatížení organismu. Je silně regenerační, avšak organismus si ho ve větším množství neumí vytvořit, a proto je vhodná jeho suplementace. S L-glutaminem doplníte kvalitní stavební materiál pro obnovu a růst svalů. Produkt je neochucený, a proto si ho můžete přidat do jakéhokoli nápoje.

L-glutamin od Androrganics v prémiové kvalitě, 100% Pure.

Význam L-Glutaminu pro tělo

L-glutamin je nejhojněji zastoupená aminokyselina v krvi. I když nepatří mezi esenciální aminokyseliny, jeho úloha je nezastupitelná. Ze všech aminokyselin ve svalu tvoří glutamin až 60 % a při tréninkové zátěži je jeho spotřeba až pětkrát vyšší! Tyto fakty jednoznačně hovoří o vhodnosti suplementace glutaminu během jakéhokoli intenzivnějšího sportu.

Zdaleka neplatí, že glutamin patří jen do kulturistiky. Navzdory tomu, že se suplementací glutaminu přišli právě kulturisté a příznivci fitness, jeho úloha je neopomenutelná při lehkoatletických vytrvalostních sportech a také při energeticky náročnějších sportech jako například silový trojboj (powerlifting) a bojové sporty (judo, box).

Proč je L-Glutamin klíčový pro regeneraci a růst svalů

Pro regeneraci a růst svalů po cvičení je totiž glutamin klíčovou látkou. Jde o hlavní transportní formu aminoskupiny. Glutamin nám tedy zajišťuje dostatek materiálu na růst a obnovu svalů. Spolu s BCAA patří mezi nejčastěji používané doplňky při snaze o ochranu svalové hmoty a při regeneraci.

Pro kulturisty hraje nejdůležitější roli v závěrečné přípravě na soutěž, hlavně pokud je snahou při současném zvyšování výkonnosti snížit tělesnou hmotnost. Zajímavostí je, že snížená hladina glutaminu se začíná používat jako marker přetrénovanosti jedince, což jen potvrzuje jeho úlohu při svalové regeneraci.

L-Glutamin a jeho výhody

  • Pomáhá zabránit přetrénování
  • Chrání svaly a svalovou hmotu při redukčních dietách
  • Antikatabolický efekt
  • Zlepšuje svalový výkon
  • Pomáhá doplnit svalový glykogen
  • Urychlení regenerace, růstu objemu a síly
  • Zvýšení fyzické odolnosti a imunity
  • Regenerace trávicího traktu, propustnost střev
  • Fermentovaná forma vhodná i pro vegany

Jednorázová dávka je 7 gramů = 1 zarovnaná odměrka. Prášek zamíchejte do 200 ml vody a vypijte. Užívejte nejlépe ráno nalačno, po tréninku a těsně před spaním. Maximální denní dávka je 21 gramů = 3 zarovnané odměrky.


Výživová hodnota

Na 100 g Na 5 g* RVH
Energetická hodnota 1700 kJ (406,3 kcal) 85 kJ (20,3 kcal) 1,06 %
Tuky 0 g 0 g 0 %
Z toho nasycené mastné kyseliny 0 g 0 g 0 %
Sacharidy 0 g 0 g 0 %
Z toho cukry 0 g 0 g 0 %
Vláknina 0 g 0 g -
Bílkoviny 99,8 g 4,99 g 9,98 %
Sůl 0 g 0 g 0 %
L-glutamin 99,8 g 4,99 g -

*RVH - referenční výživová hodnota

Složení:

L-glutamin.


Jedná se o doplněk stravy.
Zpět do obchodu